Трибуна
Регистрация или вход Регистрация или вход Главная | Анкета | Рекомендовать | Обратная связь | В избранное | Сделать домашней
Трибуна&Новини
Головна
Новини
Новини ОДПІ
Новини спорту
Статті, інтерв’ю
Поліцейська хроніка
Трибуна&Парнас
Творчість
Бібліотеки
З історії Балти, району
З історії ЗМІ
Музеї
Культура
ПОДІЛІТЬСЯ З ДРУЗЯМИ

Статті, інтерв’ю - Освіта - вчора, сьогодні, завтра

Меню сайта Розпочався новий навчальний рік. Про підготовку до нього та розвиток освіти в районі протягом останніх двох років ділиться свої думками у інтерв’ю з кореспондентом «Народної трибуни» начальник відділу освіти райдержадміністрації О.В. ЛАСКОРУНСЬКА.

- Оксано Володимирівно, рішенням Балтської районної ради від 23 червня 2011 року №84- VI затверджено Програму розвитку освіти Балтського району на 2011-2014 роки, про виконання яки розділів можете сьогодні звітувати.

- На виконання програми передбачено4 роки, але вже сьогодні нам є про що доповісти громаді як в плані розвитку загальної середньої освіти так і позашкільної та дошкільної освіти.

Наприклад, досить суттєві позитивні зміни відбулися в галузі дошкільної освіти. На сьогодні в районі на території кожної сільської ради функціонує дошкільний навчальний заклад. Останній дитячий садок у складі навчально-виховного комплексу відкрито в с.Чернече, а взагалі за два з половиною роки поновлено роботу Борсуківського та Пасицелівського дитячих садків, відкрито дошкільні навчальні заклади в с. Мирони і Козацьке, створено навчально-виховні комплекси «школа-ДНЗ» в селах Білине, Гербі-не, Пасат, Перейма. В Гольмянському та Саражинському дошкільних навчальних закладах відкрито додаткові дитячі групи. Всі ці заходи
створили можливість охопити дошкільною освітою стовідсотково дітей п’ятирічного віку та збільшити до 91% - дітей віком від 3-ох до 6-ти років.

Хочу зазначити, що в напрямку покращення умов життєзабезпечення в дошкільних навчальних закладах плідно попрацювали як голови сільських рад, так і колективи сільських і міських дитячих садків. Зокрема, проведено водопровідні та каналізаційні мережі в 13-ти сільських дошкільних закладах, в 10 закладах забезпечено проточне гаряче водопостачання, відремонтовано водопровідні та каналізаційні мережі в усіх міських дитячих садках, Три міські дитячі садки переведено на газове опалення переведено, в 6-ти дитсадках закуплено та встановлено нові котли, відремонтовано приміщення котелень, проведено водяні системи обігріву в 4-х сільських ДНЗ придбано повні комплекти дитячих меблів для 4-х сільських дитячих садків, замінено дах приміщення Піщанського ДНЗ. На сьогодні міська рада придбала для всіх дитячих садків комп’ютери та забезпечила їх підключення до мережі «Інтернет».

Постійно працюємо в напрямку забезпечення нормативів харчування для дітей. Починаючи з 1 серпня вартість харчування дошкільника в навчально-виховних комплексах за рахунок бюджету піднято з 4,30 до 8 гривень.

- Оксано Володимирівно, як на сьогодні вирішується фінансування освіти у Балтському районі?

-    Обсяг фінансування в галузі освіти зріс на 6615000 гривень. Всі захищені статті фінансуються 100%. Середня заробітна плата за останній період зросла на 701 гривню. Заборгованість по заробітній платі відсутня. Слід відзначити, що велика увага приділяється будівництву та реконструкції об’єктів освіти.

- Що позитивного можна відмітити в напрямку розвитку позашкільної освіти?

- Всі мабуть знають, що внаслідок того, що будівлю дитячо-юнацької спортивної школи (колишню культову споруду) за рішенням суду було передано православній церкві,перед нами постало досить серйозне питання про розміщення закладу. Можу сказати, що ми знайшли його вирішення і сьогодні продовжують працювати всі гуртки та секції, більше того, знайдено можливість розширення напрямків спортивної підготовки. З початку навчального року працює секція боротьби.

Протягом багатьох років позашкільні заклади надавали послуги лише дітям міста тому, що перебували у власності територіальної
громади міста. Здійснено передачу міських позашкільних закладів у власність територіальної громади району, що дало можливість охопити дітей сіл району позашкільною освітою та роботою відділень Малої академії наук. Так, працюють гуртки станції юних натуралістів в НВК «Пужайківська ЗОШ I-III ст.-ДНЗ», Гольмянській ЗОШ І-ІІІ ст.., від ЦПТ в Немирівській, Піщанській, Саражинській ЗОНІ І-ІІІ ст. А також в частині сільських шкіл діють секції ДЮСНІ. Не дивлячись на досить скромну матеріальну базу позашкільної галузі району, вона досягає вагомих результатів на різноманітних конкурсах, змаганнях, захистах науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук.

- Чи відчувають сьогодні увагу держави діти пільгових категорій?


- Сьогодні діти і молодь - найбільш вразлива частина населення нашої країни, вони потребують постійного захисту, допомоги та підтримки. У відділі освіти на обліку стоїть 1643 дітей соціально незахищених категорій, що становить 42% від загальної кількості дітей по району. Цього року заклади освіти району запровадили шкільну форму. Зважаючи на те, що певна категорія сімей не спроможна придбати форму, то за рахунок бюджету забезпечено шкільним одягом 208 дітей району. Діти пільгових категорій згідно з Постановою КМУ від 19.06.2002 р. №856 та на виконання Постанови КМУ від 22.11.04 р. №1591 забезпечені безоплатним комплексним обідом.

За останніх півтора року ми відчули значну підтримку таких дітей завдяки тісній співпраці навчальних закладів із благодійним фондом «Благо-Даріння», який очолює Л.Д. Бабанська, створеним під патронатом голови Балтської райдержадміністрації В.М.Бабанським. Немає, на жаль, шкільних навчальних закладів, де не навчалися б діти з незахищених категорій, а саме діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти з обмеженими фізичними та психологічними можливостями, діти із малозабезпечених та кризових сімей. Саме цим дітям і їхнім родинам надається речова та матеріальна допомога. Традиційно для дітей соціально незахищених категорій щорічно проводиться акція «Готуємо дітей до школи». Ось і в цьому році в ході зазначеної акції надано допомогу 338 дітям із 162 сімей.

- Чи прагнуть учні району до здобуття якісних знань та нових перемог?

- У відділі освіти постійно вдосконалюється система роботи з розвитку творчого та інтелектуального потенціалу учнівської молоді. Учні під керівництвом досвідчених педагогів залучаються до науково-дослідницької, експериментальної та проектної діяльності.

За останні два роки значно підвищився рівень науково-методичної, матеріально-технічної та фінансової підтримки учасників олімпіад, конкурсів, змагань, турнірів, про що яскраво свідчать високі результати.

Для порівняння: у 2009-2010 навчальному році школярі здобули 26 перемог міжнародного, обласного та всеукраїнського рівнів, у 2010-2011н.р. - 48, а у 2011-2012    н.р. завоювали 101перемогу.

Загалом відзначилися 387 учнів, 72 з яких мають індивідуальні досягнення та 29 командні; 96 учнів - призери обласного етапу, 4 учні - всеукраїнського, а учениця НВК «Балтська ЗОШ І-ІІІ ст.№3-ко-легіум» І.Васильєва стала бронзовим призером Міжнародної олімпіади екологічних проектів в м.Баку. Проте не тільки збільшилась кількість перемог, а також зріс їх рівень та якість.

Вагомого результату досяг Гонтар Олексій, учень НВК «Балтська ЗОШ І-ІІІ ст.№2-гімназія», абсолютний переможець Міжнародного мов-но-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка, який разом зі своєю вчителькою Л.М. Бабій отримував нагороду в м. Каневі; учні НВК «Балтська ЗОШ І-ІІІ ст.№3-коле-гіум» І.Васильєва та В.Кулик стали переможцями Національного етапу Міжнародного конкурсу «Інтел-техно», а Ірина, крім того, бронзовим призером Міжнародної олімпіади екологічних проектів (вчитель Н.С.Сєранова).

Вдало стартували юні обдарування і в 2012-2013 навчальному році. Учні НВК «Балтська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №3-колегіум» В’ячеслав і Дмитро Лойтаренки стали призерами Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів «Екологія. Вода у вашому житті».

Збірна команда Балтського району посіла перше місце в обласній виставці «Щедрість рідної землі».

- Що покращено в матеріальному забезпеченні закладів освіти?

-   У 2011 році введена в експлуатацію Немирівська ЗОШ І-ІІІ ст., яка будувалася майже 20 років.

У поточному році завершені роботи з реконструкції приміщень Чернеченської ЗОШ І-ІІІ ст. під дитячий садок. За підтримки народного депутата Л.М.Клімова проведено ремонт актового!’ та спортивного залів Саражинської ЗОШ І-ІІІ ст. Тривають роботи з ремонту спортзалу Піщанської ЗОШ І-ІІІ ст.

Введено в експлуатацію котельню Гольмянської ЗОШ І-ІІІ ст., що дало змогу перевести школу з пічного опалення на водяне.

На виконання вимог котлонагляду за багато років вдалося всі котельні обладнати запобіжними та зворотними клапанами, в шести школах замінено опалювальні котли, замінено аварійні димові труби на двох котельнях, проведено діагностику та технічне опосвідчення всіх опалювальних котлів. В цілому відділом освіти в рамках програми «Народний бюджет» реалізовано 33 об’єкти. На зміцнення матеріально-технічної бази для закладів освіти отримано 9 шкільних автобусів і 2 комп’ютерних комплекси.

Нині планується робота на 2013 рік і ми переконані в тому, що наші плани та заходи успішно реалізуються.

- Спасибі, Оксано Володимирівно, за детальну розповідь і хай вам щастить на освітянській ниві на благо розвитку майбутнього покоління.

Інтерв’ю взяла Ольга ЧЕРНЕНКО.
Разместил: Mila | Дата: 10.11.2012
[ Напечатать статью | Отправить другу ]
Рейтинг статьи

Средняя оценка: 0.00/0Средняя оценка: 0Всего голосов:0

Отлично
Хорошо Нормально Пойдёт Плохо
Смотрите также связанные темы

2017-09-01 21:08:00 - ЗМІ: Порошенко сам купує зброю й передає її армії
2016-03-15 13:24:00 - Балтські ялинки: не в тому місці, не в той час?!
2016-03-10 23:43:00 - Ми чуєм заповіт його священний...
2016-03-10 23:31:00 - Сесія міськради. Зміни на користь громади
2016-03-09 23:11:00 - Побачити Париж і закохатись назавжди...
2016-02-23 00:08:00 - В Балтській школі №2-гімназії безкоштовно навчають англійської мови дошкільнят
2016-02-22 23:17:00 - Підбито підсумки роботи системи цивільного захисту
2016-02-22 23:16:00 - В Балті більше десятка вулиць та провулків змінили свою назву
2016-02-21 19:42:00 - Школам- автономію, дитсадкам - зубну пасту
2016-02-21 18:58:00 - Міський голова готовий захищати інтереси аграріїв на будь-якому рівні
Нет комментариев. Почему бы Вам не оставить свой?
Вы не можете отправить комментарий анонимно, пожалуйста зарегистрируйтесь.

Seo блог,заработок в интернете

EnglishGermanRussianUkrainian
ТРК «ПРИМОР’Я»

Читайте на сайті
Балтянки виграли Чемпіонат України з шашок
Історична довідка щодо будівництва храму Введення Пресвятої Богородиці в м.Балта
ЖДИ МЕНЯ
ЧУДО-КРІСЛО: ВИНАХІД ВОЛОДИМИРА КУЛИКА
РОЗКРИТО ЩЕ ОДНУ ТАЄМНИЦЮ ФАШИСТСЬКОЇ ВІЙСЬКОВОЇ МАШИНИ
ДАВАЙТЕ – ЯК НІМЦІ!
БАЛТА З ЧИСТОЮ ДУШЕЮ
ЛІТЕРАТУРНА СТОРІНКА
ЗОРЯНА КРИНИЦЯ
ПОЕЗІЯ
ПРОЗА
Главная | Новости | Вопросы и ответы | Учебники | Рекомендовать | Обратная связь
Яндекс цитирования
© 2009 Повне чи часткове використання інформації, розміщеної на сайті, дозволяється лише з посиланням на сайт.