Трибуна
Регистрация или вход Регистрация или вход Главная | Анкета | Рекомендовать | Обратная связь | В избранное | Сделать домашней
Трибуна&Новини
Головна
Новини
Новини ОДПІ
Новини спорту
Статті, інтерв’ю
Поліцейська хроніка
Трибуна&Парнас
Творчість
Бібліотеки
З історії Балти, району
З історії ЗМІ
Музеї
Культура
ПОДІЛІТЬСЯ З ДРУЗЯМИ

Статті, інтерв’ю - Нові правила обігу земель сільгосппризначення: врахувати європейський досвід

Меню сайта
Реалізація прав селян на землю та створення в Україні системи цивілізованих ринкових земельних відносин можливі лише за умови запровадження повноцінного ринку земель та введення земель сільськогосподарського призначення до ринкового економічного обігу. В цьому й полягає суть впроваджуваної в Україні земельної реформи, завдяки якій земля, в тому числі й землі сільгосппризначення, мають перетворитися в ринковий товар, який має власну вартість та ефективно використовується за призначенням та розподіляється за чіткими юридичними законами.


З цією метою фахівці Держземагентства України розробили проект Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», прийняття та реалізація якого дозволять запровадити в державі цивілізовані ринкові земельні відносини та наблизити рівень розвитку аграрного сектору економіки до рівня розвинутих країн, передусім Європейського Союзу, у сфері обігу земель сільськогосподарського призначення.

Під час розробки законопроекту, законотворці ретельно вивчили та врахували напрацювання зарубіжних колег щодо надання прерогатив державі у сфері обігу земель - дослідили досвід Норвегії, Польщі, Франції, Нідерландів та адаптували його до вітчизняних реалій.

Таким чином, згідно положень українського законопроекту продавати землі сільськогосподарського призначення можуть всі, хто має їх у власності, а покупцями таких земель можуть бути держава, територіальні громади, Державний земельний банк та громадяни України. При цьому здійснювати купівлю та продаж земельних ділянок, згідно положень законопроекту, не зможуть юридичні особи, за винятком Державного земельного банку. Як запевняють фахівці, це дозволить створити умови для формування в аграрній сфері міцного середнього класу та відповідного конкурентного середовища.

Важливим моментом проекту Закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» є також обмеження  на власність на сільськогосподарські угіддя для іноземців – законопроект забороняє включати до кола покупців земель сільськогосподарського призначення іноземців, осіб без громадянства, іноземних держав, міжнародних урядових та неурядових організацій.

А щоб унеможливити застосування тіньових схем ухиляння від оподаткування, рейдерських схем зайняття земель, використання підставних осіб при набутті права власності та користування землею розробники законопроекту про обіг земель, спираючись на міжнародний досвід, передбачили запровадження конкретного механізму передачі у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянам України – покупцям земельної ділянки за наявності дозволу на придбання земельної ділянки та відображення на публічній карті єдиного Інтернет-ресурсу даних щодо попиту та пропозицій, продавців та покупців земельних ділянок.

Також пропонується встановити вимоги до громадян України – покупців земельних ділянок сільськогосподарського призначення, такі як проживання у місцевості, на території якої продається земельна ділянка (рада, район), бажання, переважно власним або сімейним трудом, вести на земельній ділянці самостійне товарне сільськогосподарське виробництво, наявність досвіду роботи у сільському господарстві чи ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Все це, впевнені фахівці, дозволить уникнути концентрації земельної власності в руках осіб, що не займаються та не мають наміру займатися сільськогосподарською діяльністю, забезпечить доступ економічно активної частини сільського населення до земельного ресурсу, сприятиме розвитку дрібно- та середньотоварного фермерства.

В законопроекті передбачено й закріплення мінімального рівня орендної ставки, а також законодавчо закріплено мінімальний строк оренди для земель сільськогосподарського призначення державної власності. Він складає 7 років та сприятиме формуванню сталого землекористування, раціональному та ефективному використанню цих земель.

При цьому площа земель сільськогосподарського призначення, що перебуває в оренді, законопроектом не обмежується.

З метою уникнення подрібнення земельних ділянок сільськогосподарського призначення під час їх успадкування великою кількістю спадкоємців чи зміни власника встановлюється мінімальний розмір земельної ділянки сільськогосподарського призначення, що не підлягає поділу.

Крім того, законопроектом передбачається встановлення 10-річної заборони на зміну цільового призначення земельних ділянок сільгосппризначення, розташованих за межами населених пунктів, крім відчуження земельних ділянок для суспільних потреб та з мотивів суспільної необхідності відповідно до закону. Таким чином законотворці упереджують необґрунтовану зміну цільового призначення та урбанізацію сільськогосподарських земель.

В законопроекті чітко прописані заході із недопущення спекуляції земельними ділянками сільськогосподарського призначення та надмірної концентрації земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності однієї особи.

Фахівці впевнені, що реалізація такої моделі обігу земель сільськогосподарського призначення, не лише захистить інтереси безпосередньо селян, але й дозволить підвищити капіталізацію та ліквідність землі як економічного активу, створити умови цивілізованого обігу земель сільськогосподарського призначення та підвищити рівень продовольчої безпеки держави в цілому.

Прес-служба Державного агентств

Разместил: Mila | Дата: 31.05.2013
[ Напечатать статью | Отправить другу ]
Рейтинг статьи

Средняя оценка: 0.00/0Средняя оценка: 0Всего голосов:0

Отлично
Хорошо Нормально Пойдёт Плохо
Смотрите также связанные темы

2017-09-01 21:08:00 - ЗМІ: Порошенко сам купує зброю й передає її армії
2016-03-15 13:24:00 - Балтські ялинки: не в тому місці, не в той час?!
2016-03-10 23:43:00 - Ми чуєм заповіт його священний...
2016-03-10 23:31:00 - Сесія міськради. Зміни на користь громади
2016-03-09 23:11:00 - Побачити Париж і закохатись назавжди...
2016-02-23 00:08:00 - В Балтській школі №2-гімназії безкоштовно навчають англійської мови дошкільнят
2016-02-22 23:17:00 - Підбито підсумки роботи системи цивільного захисту
2016-02-22 23:16:00 - В Балті більше десятка вулиць та провулків змінили свою назву
2016-02-21 19:42:00 - Школам- автономію, дитсадкам - зубну пасту
2016-02-21 18:58:00 - Міський голова готовий захищати інтереси аграріїв на будь-якому рівні
Нет комментариев. Почему бы Вам не оставить свой?
Вы не можете отправить комментарий анонимно, пожалуйста зарегистрируйтесь.

Seo блог,заработок в интернете

EnglishGermanRussianUkrainian
ТРК «ПРИМОР’Я»

Читайте на сайті
Балтянки виграли Чемпіонат України з шашок
Історична довідка щодо будівництва храму Введення Пресвятої Богородиці в м.Балта
ЖДИ МЕНЯ
ЧУДО-КРІСЛО: ВИНАХІД ВОЛОДИМИРА КУЛИКА
РОЗКРИТО ЩЕ ОДНУ ТАЄМНИЦЮ ФАШИСТСЬКОЇ ВІЙСЬКОВОЇ МАШИНИ
ДАВАЙТЕ – ЯК НІМЦІ!
БАЛТА З ЧИСТОЮ ДУШЕЮ
ЛІТЕРАТУРНА СТОРІНКА
ЗОРЯНА КРИНИЦЯ
ПОЕЗІЯ
ПРОЗА
Главная | Новости | Вопросы и ответы | Учебники | Рекомендовать | Обратная связь
Яндекс цитирования
© 2009 Повне чи часткове використання інформації, розміщеної на сайті, дозволяється лише з посиланням на сайт.