Трибуна
Регистрация или вход Регистрация или вход Главная | Анкета | Рекомендовать | Обратная связь | В избранное | Сделать домашней
Трибуна&Новини
Головна
Новини
Новини ОДПІ
Новини спорту
Статті, інтерв’ю
Поліцейська хроніка
Трибуна&Парнас
Творчість
Бібліотеки
З історії Балти, району
З історії ЗМІ
Музеї
Культура
ПОДІЛІТЬСЯ З ДРУЗЯМИ

Статті, інтерв’ю - Останнє слово за державою

Меню сайта
Відбулось друге засідання за «круглим столом», присвячене проекту «Проблеми та протиріччя між категоріями населення, що мають пільги, і власниками громадського транспорту потрібно громаді вивчити, а владі вирішити». В ньому взяли участь голова районної ради Валерій Желіховський, представники відділу економіки та торгівлі РДА, громадських організацій, автоперевізників, молодіжної організації «Молодь за реформи Балтщини», управління праці та соціального захисту, сільські голови.


Вперше проблема ефективного використання пільг та компенсування витрат перевізникам Асоціацією підприємців Балтського району порушена у травні цього року. Партнерами проекту виступили райдержадміністрація та районна рада. Впродовж цього часу велось активне дослідження теми, проводилось опитування та анкетування населення, збиралась інформація. Працювали дві групи. У складі однієї групи були волонтери з молодіжної організації«Молодь за реформи Балтщини», представники ТРК «Примор’я», сільських рад. Інша група волонтерів, представників ветеранських організацій працювала без телекамер і представників владних структур. За підсумками роботи зроблено звіт, створено фільм, які засвідчили відсутність розбіжностей у результатах опитування населення. З ними ознайомились учасники «круглого столу».

- В опитуванні взяли участь 276 пільговиків з шести сіл та в місті - 46. Опитування було випадковим, ніхто спеціально не підбирав кандидатури. Результат схожий і в Балті, і в селах. На думку респондентів, сама пільга є неефективною, бо не всі пільговики, які мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті, можуть  скористуватися цим. Крім того, й у перевізників є ціла низка об’єктивних труднощів, які не дають їм можливості у повній мірі забезпечити право на пільговий проїзд. Минулого разу ми казали, що мало коштів компенсують, а з’ясувалось, що деякі перевізники беруть гроші з усіх пасажирів та ще й від держави отримують компенсацію. Такими мають зайнятись правоохоронні органи. До опитування у нас не було підстав для висновків та прийняття рішення. Тепер вони є, - зазначив голова Асоціації підприємців Балтського району Всеволод Захаров.

- Наші дослідження, висновки, пропозиції, ляжуть в основу звернень до керівництва Одеської області, виконавчих органів, до компетенції яких належить проблема перевезень пільгової категорії населення. Я переконаний, що наш проект знайде підтримку і буде успішно реалізований не тільки на теренах області. Дана тема має вирішуватись на державному рівні, - наголосив Валерій Желіховський.

За даними управління праці та соціального захисту населення, у районі 11840 людей пільгової категорії. Враховуючи ще й пенсіонерів, пільговиків налічується 15 тисяч осіб. Насправді, більшість з них не використовує своє право на пільговий проїзд. Тому Всеволод Захаров запропонував до прийняття змін в законодавстві врегулювати ситуацію шляхом купівлі білетів в касах - таким чином половина проблеми буде вирішена. Однак наголошувалось, що без змін законодавчої бази у сфері перевезень постійно виникатимуть порушення. Тому пропонувалось, паралельно з підвищенням контролю за виконанням законодавства, працювати над змінами, що усунуть конфлікт інтересів.

Прозвучали думки голови районної ради ветеранів Валерія Бойченка, голови районної організації «Союз Чорнобиль» Василя Завірюхи, начальника відділу економіки та торгівлі райдержадміністрації Людмили Антонової. Зокрема, вони акцентували на необхідності жорсткого контролю за виконанням закону перевізниками та потребу перегляду порядку надання пільг. Проблема вирішиться тільки тоді, коли кожен пільговик отримає належну йому компенсацію, стверджувалось на засіданні.

Своє слово сказали і перевізники, висловившись за справедливий розподіл коштів, тобто за надання адресної допомоги. Держава має розробити такий механізм, щоб пільговики отримали свою пільгу, а держава - вдячність, говорили вони.

Розмова «за круглим столом» змусила учасників по-іншому глянути на існуючу проблему. Детальний аналіз питання, чинного законодавства, в тому числі й підзаконних актів, які регламентують порядок перевезення в громадському транспорті пільгових категорій населення, засвідчив необхідність поставити крапку в епопеї перевезення пільговиків. Бо даною пільгою можуть скористатись не всі, та й ті, хто користується послугами перевізників, часто не реалізують своє право.

Тому, підсумовуючи розмову «за круглим столом», було вирішено в рамках реалізації проекту підготувати пропозиції щодо змін у законодавстві про надання адресної пільгової допомоги. Але тільки після того, як буде вивчено рівень доходів певних категорій пільговиків, статистичні дані про користування пільгами населення, визначено категорії громадян, які мають отримувати таку допомогу. Над цим у Балтському районі працюють. І очікують позитивних змін завдяки реалізації цього, сьомого проекту, який сприяє вирішенню актуальних соціально-економічних проблем у районі, і який реалізується в рамках проекту «Посилення адвокаційної спроможності НГО Одеської області», що виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Останнє слово за державою.

Любов Кузьменко
Разместил: Mila | Дата: 08.09.2013
[ Напечатать статью | Отправить другу ]
Рейтинг статьи

Средняя оценка: 0.00/0Средняя оценка: 0Всего голосов:0

Отлично
Хорошо Нормально Пойдёт Плохо
Смотрите также связанные темы

2017-09-01 21:08:00 - ЗМІ: Порошенко сам купує зброю й передає її армії
2016-03-15 13:24:00 - Балтські ялинки: не в тому місці, не в той час?!
2016-03-10 23:43:00 - Ми чуєм заповіт його священний...
2016-03-10 23:31:00 - Сесія міськради. Зміни на користь громади
2016-03-09 23:11:00 - Побачити Париж і закохатись назавжди...
2016-02-23 00:08:00 - В Балтській школі №2-гімназії безкоштовно навчають англійської мови дошкільнят
2016-02-22 23:17:00 - Підбито підсумки роботи системи цивільного захисту
2016-02-22 23:16:00 - В Балті більше десятка вулиць та провулків змінили свою назву
2016-02-21 19:42:00 - Школам- автономію, дитсадкам - зубну пасту
2016-02-21 18:58:00 - Міський голова готовий захищати інтереси аграріїв на будь-якому рівні
Нет комментариев. Почему бы Вам не оставить свой?
Вы не можете отправить комментарий анонимно, пожалуйста зарегистрируйтесь.

Seo блог,заработок в интернете

EnglishGermanRussianUkrainian
ТРК «ПРИМОР’Я»

Читайте на сайті
Балтянки виграли Чемпіонат України з шашок
Історична довідка щодо будівництва храму Введення Пресвятої Богородиці в м.Балта
ЖДИ МЕНЯ
ЧУДО-КРІСЛО: ВИНАХІД ВОЛОДИМИРА КУЛИКА
РОЗКРИТО ЩЕ ОДНУ ТАЄМНИЦЮ ФАШИСТСЬКОЇ ВІЙСЬКОВОЇ МАШИНИ
ДАВАЙТЕ – ЯК НІМЦІ!
БАЛТА З ЧИСТОЮ ДУШЕЮ
ЛІТЕРАТУРНА СТОРІНКА
ЗОРЯНА КРИНИЦЯ
ПОЕЗІЯ
ПРОЗА
Главная | Новости | Вопросы и ответы | Учебники | Рекомендовать | Обратная связь
Яндекс цитирования
© 2009 Повне чи часткове використання інформації, розміщеної на сайті, дозволяється лише з посиланням на сайт.