Трибуна
Регистрация или вход Регистрация или вход Главная | Анкета | Рекомендовать | Обратная связь | В избранное | Сделать домашней
Трибуна&Новини
Головна
Новини
Новини ОДПІ
Новини спорту
Статті, інтерв’ю
Поліцейська хроніка
Трибуна&Парнас
Творчість
Бібліотеки
З історії Балти, району
З історії ЗМІ
Музеї
Культура
ПОДІЛІТЬСЯ З ДРУЗЯМИ

Статті, інтерв’ю - Міжнародний проект: інтеграція в Європу

Меню сайта З 11 по 17 жовтня 2015 в інклюзивній земельній столиці Дюссельдорфі делегації представників відомств, соціальних організацій та організацій самодопомоги інвалідів України, Росії, Білорусії та Казахстану взяли участь у семінарах, круглих столах за тематикою інклюзії і досвіду Німеччини зі створення «доступного середовища».На фото: Надія Ленц. Оксана Продиус  Олена Субчинська,  Олег Русалович. Едуард  Патрік
Зустріч відбулася завдяки проекту «Роль і місце громадських організацій самодопомоги інвалідів у забезпеченні їх повноцінної соціальної інтеграції в суспільство», ініційованому Міжнародною Академією менеджменту і технологій INTAMT (Голова правління Академії INTAMT, професор, доктор технічних наук, Лауреат Державної премії СРСР ЕдуардПатрік, директор Академії INTAMT Юрій Нікітін).
Проект був підтриманий і профінансований в рамках спільного проекту «Розвиток співпраці з громадянським суспільством у країнах Східного партнерства» Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.

Німеччина гостинно відкрила нам двері

Україну в Німеччині представляла і наша делегація від Одеської обласної організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», до якої увійшли Надія Лєнц, Оксана Продиус, Олена Субчинська і Олег Русалович.
Круглі столи, зустрічі, семінари, екскурсії, відвідування Всесвітньої виставки товарів і послуг для інвалідів «REHACARE International 2015», відвідування будинку, де живуть люди з інвалідністю, були насиченими і проходили в діловій та дружній обстановці на високому професійному рівні. Кожен з присутніх при цьому мав можливість поставити питання, що його цікавить, висловити власну думку або поділитися досвідом.

У перший день на міжнародному семінарі, Едуард Ісаакович Патрік ознайомив нас з основними даними Міжнародної Академії менеджменту і технологій INTAMT, окремо розповів про її діяльність за тематичними напрямками: освіта, державне і муніципальне управління, енергетика, ресурсозбереження та екологія, охорона здоров’я та медичні технології, зайнятість і соціальний захист населення тощо.

Під яскравим враженням побаченого в місті і почутого на семінарі, нас на машинах, одна з яких була обладнана підйомником, відвезли в готель міста Ессен, оскільки всі готелі в період проведення всесвітньої виставки товарів і послуг для інвалідів «REHACARE International 2015» бронюються за рік вперед і знайти вільні номери в цей час нелегко. Проте організатори подбали про нас і поселили в кращі номери Готелю Franz 4, де все повністю пристосоване для людей, що пересуваються на візках. Але від того, що ми жили в іншому місті, а не там, де проводилися заходи були свої плюси. Професійні водії, які виявилися ще й приємними співрозмовниками, відповідали нам на питання, які, можливо, здавались їм дивними, але для нас цікавими. Наприклад, «чому весь день йде дощ, а асфальт майже сухий і чистий», «що це за багатомісні намети за містом стоять» і т.д.

«Суспільство для всіх»

Другий день перебування в Німеччині виявився ще більш щільним, насиченим цікавою інформацією і захоплюючим.
У Міністерстві праці, соціального захисту та інтеграції Землі Північний Рейн - Вестфалія на семінарі «Досвід розробки та реалізації земельної програми «Суспільство для всіх»відповідно до Конвенції ООН про права інвалідів» нам розповіли про соціальну адаптацію людей з інвалідністю у Німеччині.

Мова на семінарі йшла про те, що люди з інвалідністю не бажають жити в ізоляції і обов’язок кожного інтегрувати таких людей у суспільство. «... За останню чверть століття в свідомості людей з розумовими та фізичними вадами відбулися зміни - вони стали інакше до себе ставитися. Їх віра у власні здібності зміцнилася, вони не хочуть піддаватися ізоляції, обумовленою дискримінацією, фізичними та психологічними бар’єрами ... Останнім часом все більше інвалідів вимагають права голосу в політиці і внаслідок цього зараз вони є членами різних організацій та органів влади, аж до Бундестагу. Наприклад, Міністр фінансів в сьогоднішньому уряді Німеччини - інвалід, пересувається в інвалідному візку. Стало більше конкретних справ стосовно того, щоб положення людей з розумовими та фізичними вадами покращилося і помінялися погляди людей на їхні проблеми. Суспільством робиться все, щоб були рівні права - рівні можливості.

Як живуть інваліди в Німеччині

Зазначу, що в Німеччині у людей з фізичними та розумовими обмеженнями немає медичних протипоказань до трудової діяльності. Роботодавці, у яких зайнято більше 20 працівників, зобов’язані надавати інвалідам 5% наявних робочих місць. Люди на візках можуть вільно переміщатися по країні, будівлям, в транспорті, ніщо не заважає їм працювати нарівні з усіма.

Дітей з проблемами опорно-рухової системи і розладом мови не змушують навчатися в інтернаті для дітей з фізичними вадами, вони можуть ходити у звичайні школи, які враховують їх особливі освітні здібності. І сьогодні вже ніхто не заперечує педагогічний сенс спільного навчання. По-перше, у здорових дітей розвивається соціальна совість. По-друге, діти-інваліди вчаться жити в світі звичайних людей.

У Німеччині розумово відсталі молоді люди, якщо вони самі цього хочуть, можуть жити окремо від батьків. Для цієї мети або купують будинок в звичайному житловому кварталі, або квартири в багатоповерхових будинках. У таких групових будинках проживають від 6 до 15 осіб, іноді різного віку. Персонал - це вихователі та соціальні працівники, кількість яких залежить від ступеня порушення інтелекту підопічних. Інваліди можуть проживати в таких будинках постійно, або їхати на вихідні додому.

Під час візиту до Німеччини у нас відбулася зустріч з бургомістром Дюссельдорфа Гюнтером Карен-Юнгеном, який також розповів дуже багато пізнавального для нас.

«Створення умов для участі людей з обмеженими можливостями в шкільному, трудовому, громадському, політичному та економічному житті - це завдання, яке сформулювала ООН. Але в будь-якому сучасному суспільстві це повинно бути гуманітарної нормою», - сказав бургомістр Карен-Юнген на зустрічі.

На зустрічі з головою Департаменту соцзахисту та інтеграції  Дюссельдорфа РовандомРузвальдомми дізналися, що в Німеччині не діляться на групи інвалідності, а є процентне співвідношення - наскільки людина втратила працездатність, як ведеться сторонній догляд за особами, які цього потребують. Оплата залежить від затраченого часу на сторонній догляд, тобто від ступеня потреби. У країні немає окремих творчих заходів для людей з інвалідністю та здорових. Люди з обмеженими можливостями беруть участь у таких заходах разом зі здоровими людьми. Як сказав РовандРузвальд, «... у нас немає здорових людей, а є умовно здорові люди ...»

Голова Департаменту розповів, що в Німеччині багато людей займаються спортом, щоб завжди бути здоровими, а інші роблять це професійно, спорт, насамперед, служить здоров’ю людей. З року в рік в спорт залучається все більше людей. Та й тут є багато можливостей ним займатися. Стадіони, спортивні майданчики, плавальні басейни та футбольні поля знаходяться в розпорядженні громадян, усі вони обладнані для людей, які обмежені за фізичними можливостями і які хочуть підняти свій життєвий тонус, повернути впевненість у собі і життєрадісність. Проводяться спортивні змагання для людей з інвалідністю. Кількість видів спорту також велика і кожен може займатися тим видом спорту, який йому до вподоби.

При відвідуванні районного об’єднання «Lebenshilfe для людей з обмеженими інтелектуальними можливостями» в Ратингене нас не тільки гостинно прийняли, але ми дізналися і побачили дуже багато цікавого, що стосується людей з таким видом захворювання.
Скажімо, у Німеччині немає психоневрологічних інтернатів. Люди з важкою формою захворювання живуть, якщо, звичайно, самі того бажають, у будинках по 6-15 осіб, у них у кожного своя кімната з меблями і різною технікою, вітальня, де вони снідають і вечеряють (обідають на роботі). 

Є вихователь, який наглядає за ними. У будинку є тренажерний зал, кімнати релаксації з водяним ліжком і т.д. Пенсію таким людям не платять, вони отримують зарплату. Пенсія їм призначається тільки через 20 років. У Німеччині існують стимули для підприємств, які розміщують замовлення у майстернях для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Інклюзія - довгостроковий проект, яким треба займатися

В офісі Академії INTAMT у нас було знайомство з міською службою маркетингу і туризму та Національним координаційним агентством з безбар’єрного туризму NatKoeV. Ця служба робить все, щоб від безбар’єрного середовища в туризмі вигравали всі.

Здавалося б, день пройшов плідно і чудово, але керівники Академії INTAMT вирішили зробити нам ще один сюрприз. Роздавши навушники, щоб у двох автобусах добре чути гіда, нам провели прекрасну, незабутню оглядову автобусну екскурсію по старовинному, красивому, надзвичайно чистому і доглянутому Дюсельдорфу. Місто з прекрасною доступністю для людей з інвалідністю будь-якої нозології.
Наступного дня після зустрічі з волонтерами Федеральної німецької волонтерської служби «Bundesfreiwiligendienst» ми відвідали всесвітню виставку товарів і послуг для людей з обмеженими фізичними можливостями «REHACARE International 2015». Один з організаторів виставки - німецька компанія «Мессе Дюссельдорф» в союзі з брендом міжнародної галузевої виставки REHACARE International відома тим, що з року в рік проводить подібні заходи на території Німеччини.

На виставці була представлена продукція більше 900 підприємств і компаній з 40 країн світу, що випускають протезно-ортопедичну продукцію, товари повсякденного попиту, спеціальне обладнання для догляду та лікування хворих людей, інвалідні крісла-коляски, машини та інші товари для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Виставка була настільки велика, що всі зали з представленою продукцією та обладнанням ми змогли додивитися тільки наступного дня.
Було дуже пізнавально і цікаво. Ми не тільки змогли дещо купити для себе, а й познайомилися з останніми технологічними новинками для незалежного способу життя.

У рамках заходу, в приміщенні конгрес-центру, пройшов круглий стіл Workshop «Організації самодопомоги в Землі СРВ: проблеми і завдання», на якому учасники з інвалідних громадських організацій країн Німеччини, України, Білорусії та Росії обмінялися знаннями, досвідом.
У приміщенні конгрес-центру на семінарі REHACARE організатори заходу організували нам зустріч з дивовижною, закоханою у повноцінне життя 28-річною Анастасією Umrik. Дівчина має спинно-м’язову атрофію, практично завжди потребує допомоги і залежить від інших, пересуваючись за допомогою електричної інвалідної коляски з пристосуванням для підтримки голови.Але незважаючи на це, щоб змінити розуміння людей, Анастасія Umrik разом зі своїм бізнес-партнером КатрінНейман створила InkluWASлейбла моди. В основному, це модні вироби для людей з інвалідністю. Багато їх моделей були на виставці. Анастасія, крім того, що є підприємцем, дуже активна і бере участь у багатьох проектах в показі.

Після обіду на екскурсії просто захопило дух від Кельнського собору, який побудований в XIII столітті, заввишки 157 метрів.

В останній день перед від’їздом був такий же щільний робочий графік, як і в попередні дні.
І заключний захід, в якому ми взяли участь, - презентація результатів та вручення сертифікатів про участь у проекті «« Роль і місце громадських організацій самодопомоги інвалідів у забезпеченні їх повноцінної соціальної інтеграції в суспільство».

Захід закінчився, всі роз’їхалися у свої країни, але залишилися нові знання, позитивні емоції та враження. Приємна, душевна атмосфера серед учасників проекту, уважне і чуйне ставлення людей, хто брав участь в організації прийому - все це залишило найтепліші спогади про поїздку в Дюссельдорф.

Глибока вдячність Едуарду Патріку, директору Академії INTAMT Юрію Нікітіну, всім організаторам проекту за те, що дали можливість вперше брати участь у проекті представникам з України.

Окрема подяка голові Одеської обласної організації інвалідів ВОІ «СОІУ» Олександру Побережному за запрошення до складу делегації для участі в міжнародному проекті. Також ми вдячні і нашим землякам, які сприяли поїздці і допомагали, в чому лише могли – Сергію Мазуру,Валерію Желіховському та ВікторуКрасатюку.

Наостанок, наведу слова директора Академії INTAMT Юрія Нікітіна, який вважає, що «навчаючись один у одного, в кінцевому підсумку, можливо подолати навіть політичні труднощі ...».

Надія Ленц.
голова Балтської районної громадської організації  Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»

Разместил: Mila | Дата: 07.11.2015
[ Напечатать статью | Отправить другу ]
Рейтинг статьи

Средняя оценка: 0.00/0Средняя оценка: 0Всего голосов:0

Отлично
Хорошо Нормально Пойдёт Плохо
Смотрите также связанные темы

2017-09-01 21:08:00 - ЗМІ: Порошенко сам купує зброю й передає її армії
2016-03-15 13:24:00 - Балтські ялинки: не в тому місці, не в той час?!
2016-03-10 23:43:00 - Ми чуєм заповіт його священний...
2016-03-10 23:31:00 - Сесія міськради. Зміни на користь громади
2016-03-09 23:11:00 - Побачити Париж і закохатись назавжди...
2016-02-23 00:08:00 - В Балтській школі №2-гімназії безкоштовно навчають англійської мови дошкільнят
2016-02-22 23:17:00 - Підбито підсумки роботи системи цивільного захисту
2016-02-22 23:16:00 - В Балті більше десятка вулиць та провулків змінили свою назву
2016-02-21 19:42:00 - Школам- автономію, дитсадкам - зубну пасту
2016-02-21 18:58:00 - Міський голова готовий захищати інтереси аграріїв на будь-якому рівні
Нет комментариев. Почему бы Вам не оставить свой?
Вы не можете отправить комментарий анонимно, пожалуйста зарегистрируйтесь.

Seo блог,заработок в интернете

EnglishGermanRussianUkrainian
ТРК «ПРИМОР’Я»

Читайте на сайті
Балтянки виграли Чемпіонат України з шашок
Історична довідка щодо будівництва храму Введення Пресвятої Богородиці в м.Балта
ЖДИ МЕНЯ
ЧУДО-КРІСЛО: ВИНАХІД ВОЛОДИМИРА КУЛИКА
РОЗКРИТО ЩЕ ОДНУ ТАЄМНИЦЮ ФАШИСТСЬКОЇ ВІЙСЬКОВОЇ МАШИНИ
ДАВАЙТЕ – ЯК НІМЦІ!
БАЛТА З ЧИСТОЮ ДУШЕЮ
ЛІТЕРАТУРНА СТОРІНКА
ЗОРЯНА КРИНИЦЯ
ПОЕЗІЯ
ПРОЗА
Главная | Новости | Вопросы и ответы | Учебники | Рекомендовать | Обратная связь
Яндекс цитирования
© 2009 Повне чи часткове використання інформації, розміщеної на сайті, дозволяється лише з посиланням на сайт.