Трибуна
Регистрация или вход Регистрация или вход Главная | Анкета | Рекомендовать | Обратная связь | В избранное | Сделать домашней
Трибуна&Новини
Головна
Новини
Новини ОДПІ
Новини спорту
Статті, інтерв’ю
Поліцейська хроніка
Трибуна&Парнас
Творчість
Бібліотеки
З історії Балти, району
З історії ЗМІ
Музеї
Культура
ПОДІЛІТЬСЯ З ДРУЗЯМИ

Головна - ПІД ПОКРОВОМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Меню сайта Балтщина - давній козацький край, овіяний легендами про славного Івана Гонту, про національно-визвольний рух, і одні із свідчень про давні події – козацькі могили в Ухожанах та Козацькому. Тож не випадково у день Покрова Пресвятої Богородиці, яку козаки вважали своєю заступницею, саме в нашому козацькому краї було проведено спільне засідання обласної ради директорів районних і міських будинків культури та обласної школи вдосконалення кваліфікації клубних працівників, у рамках якого обговорено питання про досвід роботи культосвітніх закладів Балтського району та проведено покровський козацький фестиваль “Будьмо” в Ухожанах.
У засіданні ради взяли участь та виступили заступник голови райдержадміністрації О.В. Нечипорук та отаман Балтського районового товариства ім. П. Сагайдачного П.А. Ткач.
Виступаючи перед зібранням, О.В. Нечипорук говорив про соціально-економічний розвиток району, зробивши наголос на питаннях розвитку культури, а П.А. Ткач – про відродження козацтва на території Балтщини та поділився досвідом роботи куреня ім. І.Гонти Українського дитячо-юнацького товариства “Січ”, наставником якого він є.
Після засідання, яке проходило в актовому залі Балтського педагогічного училища, присутні за участі членів районового козацького товариства ім. П. Сагайдачного на чолі з П.А. Ткачем вшанували пам’ять Т.Г.Шевченка, поклавши квіти до його пам’ятника. Перед зібранням з привітанням виступив голова районної ради В.Ю. Степчук, сказавши добре слово про сучасних козаків Балтщини, які є активістами громади району.
В Ухожанах на гостей чекало справжнє козацьке свято Покрова Божої матері. Розпочалося воно богослужінням у нещодавно збудованому (завдяки місцевому меценату Миколі Заболотному та його сподвижникам) козацькому Свято-Миколаївському храмі-каплиці. Поруч б’є джерело цілющої води, що не замерзає цілий рік і з якого, за легендою, пив Георгій Побідоносець. Чимало присутніх також приклалися до живильного джерела.
А на площі перед Ухожанським будинком культури відбувалось показове дійство під назвою “Балта запрошує на козацький кіш “Козацька республіка”. Розгорнуті намети, розваги, влаштовані членами дитячо-юнацького товариства “Січ” (міська школа №1-ліцей), запашні та смачні каша та риб’яча юшка й справді нагадували козацький кіш.Тут, просто на площі, відбувся й покровський козацький фестиваль “Будьмо”. Хлібом-сіллю гостей зустрічали ухожанці на чолі з сільським головою М.Д. Розгоном.Далі глядацьку увагу заворожив виступ циркової студії “Екстрим” з факелами в руках. На його завершення були запалені міні-вогнища. Ведучі – методист районного будинку культури Ольга Єрьоміна та артист Одеського українського музично-драматичного театру ім. В.Василька Павло Шмарьов розпочали фестиваль короткою розповіддю про історію козацького краю, про історію Ухожан і запросили на сцену отамана П.А. Ткача. З цього моменту почалася посвята у козаки. По обидві сторони площі вшанувались члени районового козацького товариства ім. П. Сагайдачного з факелами в руках.

Першим на посвяту вийшов наймолодший з кандидатів Іван Жовтяк, після нього вже дорослі присягнули на вірність козацтву, українському народу. Новообрані козаки цілували прапор, і кожного до лицарства козацького посвятив шаблею отаман П.А. Ткач. Отримали вони й благословення отців Української православної церкви.Концертна програма розпочалася виступом ансамблю народного танцю “Дана” з Одеси, який не раз протягом фестивалю дарував свої танці й запрошував присутніх танцювати разом. Люблять козаки не тільки танцювати, а й співати. Пісня була розрадою, в неї вкладали душу, нею тамували серця. Саме такими піснями радували присутніх балтський самодіяльний козацький хор “Будьмо”, хор Ухожанського будинку культури, гуртів педагогічного училища та школи мистецтв.


Так завершився напрочуд теплий і сонячний день Покрова Пресвятої Богородиці на Балтщині, залишивши у гостей та господарів чудові спогади й надію, що покровський козацький фестиваль “Будьмо” матиме й надалі своє продовження.

Людмила КАЛІНІНА.

На знімках: фрагменти заходу.
Разместил: Mila | Дата: 18.10.2008
[ Напечатать статью | Отправить другу ]
Рейтинг статьи

Средняя оценка: 0.00/0Средняя оценка: 0Всего голосов:0

Отлично
Хорошо Нормально Пойдёт Плохо
Смотрите также связанные темы

2017-09-01 21:08:00 - ЗМІ: Порошенко сам купує зброю й передає її армії
2016-03-15 13:24:00 - Балтські ялинки: не в тому місці, не в той час?!
2016-03-10 23:43:00 - Ми чуєм заповіт його священний...
2016-03-10 23:31:00 - Сесія міськради. Зміни на користь громади
2016-03-09 23:11:00 - Побачити Париж і закохатись назавжди...
2016-02-23 00:08:00 - В Балтській школі №2-гімназії безкоштовно навчають англійської мови дошкільнят
2016-02-22 23:17:00 - Підбито підсумки роботи системи цивільного захисту
2016-02-22 23:16:00 - В Балті більше десятка вулиць та провулків змінили свою назву
2016-02-21 19:42:00 - Школам- автономію, дитсадкам - зубну пасту
2016-02-21 18:58:00 - Міський голова готовий захищати інтереси аграріїв на будь-якому рівні
Нет комментариев. Почему бы Вам не оставить свой?
Вы не можете отправить комментарий анонимно, пожалуйста зарегистрируйтесь.

Seo блог,заработок в интернете

EnglishGermanRussianUkrainian
ТРК «ПРИМОР’Я»

Читайте на сайті
Балтянки виграли Чемпіонат України з шашок
Історична довідка щодо будівництва храму Введення Пресвятої Богородиці в м.Балта
ЖДИ МЕНЯ
ЧУДО-КРІСЛО: ВИНАХІД ВОЛОДИМИРА КУЛИКА
РОЗКРИТО ЩЕ ОДНУ ТАЄМНИЦЮ ФАШИСТСЬКОЇ ВІЙСЬКОВОЇ МАШИНИ
ДАВАЙТЕ – ЯК НІМЦІ!
БАЛТА З ЧИСТОЮ ДУШЕЮ
ЛІТЕРАТУРНА СТОРІНКА
ЗОРЯНА КРИНИЦЯ
ПОЕЗІЯ
ПРОЗА
Главная | Новости | Вопросы и ответы | Учебники | Рекомендовать | Обратная связь
Яндекс цитирования
© 2009 Повне чи часткове використання інформації, розміщеної на сайті, дозволяється лише з посиланням на сайт.